Son Dakika
12 Kasım 2018 Pazartesi

Türkiye Berlin’de gol oldu yağdı

23 Ağustos 2017 Çarşamba, 08:15

Türkiye Görme Engelliler Futbol Takımı, Belçika’dan sonra dünkü karşılaşmada da Gürcistan’ı farklı mağlup etti…

Almanya’nın başkenti Berlin’de 17 Ağustos günü başlayan Görme Engelliler Avrupa Futbol Ṣampiyonası’nda (“IBSA – Blind Football European Championships”) Türkiye Görme Engelliler Futbol Takımı, Belçika’dan sonra dünkü karşılaşmada da Gürcistan’ı farklı mağlup etti.

Hasan Şatay’ın 7, Emrah Öcal’ın da 2 gol attığı dünkü üçüncü maçında Türkiye takımı Gürcistan’ı 9-2 yenerek büyük bir baṣarıya imza attı.

Geçtiğimiz cumartesi akṣamı ilk karṣılaṣmasında Belçika’yı hezimete uğratan Türkiye Görme Engelliler Futbol Takımı, Lilli-Henoch spor sahasında Belçika, Gürcistan, İspanya ve Rusya ile birlikte B Grubu’nda mücadele ediyor. Belçika maçını Kahraman, Emrah, Hasan Şatay (2), İbrahim Üzüm ve Recep Aydeniz’in (2) golleri ile 7-0 kazanan Türkiye takımı, pazar akşamı oynanan ikinci maçını güçlü rakibi Rusya’ya karṣı 2-1 kaybetmişti.

B Grubu’nda oynadığı 3 maçta attığı 17 golle şimdilik ikinci durumda olan Türkiye Görme Engelliler Futbol Takımı, üçüncü sıradaki güçlü rakibi İspanya ile çarşamba akṣamı saat 19.30’da Lilli-Henoch spor sahasında yapacağı önemli karṣılaṣma için hazırlanıyor. Sporseverlere AYPA.TV aracılığı ile bir çağrı yapan görme engelli gençler, bu maçta kendilerine destek olmak üzere Berlin’deki tüm sporseverleri Berlin Anhalter Bahnhof yakınındaki Lilli-Henoch spor sahasına beklediklerini söylediler.

A grubunda da Almanya, İngiltere, Fransa, İtalya ve Romanya takımlarının mücadele ettiği Görme Engelliler Avrupa Futbol Ṣampiyonası 26 Ağustos cumartesi günü sona erecek.

Fotoğraflar: Hüseyin İşlek / Berlin

Ali Yıldırım – 22.08.2017 – 13:00

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir