Son Dakika
12 Kasım 2018 Pazartesi

Berlin ADD Kurucu Başkanı Ali Uras’ı Kaybettik

31 Ocak 2017 Salı, 01:12

Berlin-Brandenburg Atatürkçü Düşünce Derneği’nin kurucu başkanı yüksek inşaat mühendisi Ali Uras Berlin’de vefat etti.

İstanbul Alman Lisesi’ni bitirdikten sonra 1965 senesinde Berlin’e gelen Ali Uras yüksek öğrenimini Berlin Teknik Üniversitesi’nde tamamalayarak Yüksek İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. Alman Lisesi’nden sınıf arkadaşı Günet (Ezgimen) Uras ile evli olan Ali Uras’ın Cem adında bir oğlu var.

Berlin-Brandenburg Atatürkçü Düşünce Derneği başkanı Olcay Başeğmez imzasıyla yayımlanan basın bildirisinde “Kurucu Başkanımız Ali Uras’ı kaybettik, hepimizin başısağolsun” denildi.
ADD Berlin-Brandenburg Yönetim Kurulu adına Başkan Olcay Başeğmez, kurucu başkan Ali Uras’ın vefatını Berlinlilere 28 Ocak günü derneğin facebook sayfasında şöyle duyurdu:

“Saygıdeğer Üyelerimiz, Saygıdeğer Arkadaşlarımız,
Atatürkçü Düşünce Derneği Berlin-Brandenburg’un kurucu Başkanı Saygıdeğer Ali URAS yakalandığı amansız hastalık sonucu hayata gözlerini yumdu.
Derneğimizin kuruluş döneminde görev alarak 2007 yılına değin 3 dönem Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenen Saygıdeğer Ali URAS’a tanrıdan rahmet, başta Saygıdeğer eşi Günet URAS sevgili oğlu Cem Uras olmak üzere tüm yakınlarına, dostlarına ve üyelerimize sonsuz sabırlar diliyor, acılarını yürekten paylaşıyoruz.”

Cenaze namazı 3 Şubat 2017 Cuma günü saat 12:27’deki öğle namazından sonra Berlin Şehitlik Camii‘nde kılınacak olan Ali Uras daha sonra Türkiye’de aile mezarlığında defnedilecek.


Ali Uras ve eşi Günet Uras Alman Liseli arkadaşları ve öğretmenleriyle Bergama Müzesi’nde bir etkinlikte (2007).

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir